whatsapp
+90 216 706 97 99 info@isfchem.com

Saf Argan Yağı Nasıl Anlaşılır ve Faydaları Nelerdir?


2019-12-30 /

Paylaş Paylaş Paylaş

Cildin  Yaşlanmasını Geciktirir. 

Yüksek E vitamini içeriği omega-9,omega-6 ve A Vitamini gibi güçlü antioksidan içeriği sayesinde gençlik iksiri olarak tanımlanmaktadır. 

Doğal bir antiseptik olmasının yanı sıra bakteri oluşumunu ve bakterilerin uygulandığı alanda bulunmasını önlemektedir. Yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar. Saç kırıklarının oluşmasını önler. Saçları besler. Diğer yağlar gibi aşırı yağlı değildir. Saçlarınıza uyguladığınızda doğal bir nem kazandırır ayrıca saçlarınıza şekil vermeyi daha kolay bir hale getirir

 

.

Saç derinize masaj yaparak uyguladığınızda saç uzamasını hızlandırmaya katkı sağlar. Fön makinesi, düzleştirici gibi kullanılan makinelerin bıraktığı hasarları onarmaya yardımcı olur.

                                              “Saçlarınız için En iyisi”

Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar Argan Yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın

   

 

Akne ve Sivilce Giderici

 

Eğer yağlı bir cildiniz var ise argan yağı ile cildinize bakım yapmak cilt yağınızı dengelemeye yardımcı olur.Argan yağı cilt tarafından üretilen doğal yağı azaltma etkisine sahiptir ve ciltte fazla yağlanmaya bağlı olarak deride gözeneklerin tıkanması sonucu ortaya çıkan akne sivilce gibi siyah nokta oluşumlarını engellemeye yardımcı olur.

Argan yağının daha fazla etki göstermesi için yüzünüze sürmeden önce yüzünüzü temizlemeniz gerekmektedir.     Temizlemiş olduğunuz yüzünüze sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır.

Argan Yağı gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla Argan Yağı damlatın ve tüm yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak Argan Yağını yüzünüze uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve cildinizin canlandığını göreceksiniz.

 

 

Dudak Güzelliği ve Bakımı

 

 Dudaklardaki çatlakları gidermek, dudakları daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için kullanılabilir.

1-2 damla kadar argan yağını dudaklarınıza sürün ve etkisini test edin!

Ayak ve tırnak bakımında etkin çözüm

Kırılgan tırnak yapısını ve tırnak eti problemlerini gidermek için birkaç damla argan yağını tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz

Bu şekilde 5-10 dk bekletirseniz faydasını bir kaç kullanımda göreceksiniz.

Sert topuklardan şikayetçi iseniz bir kaç damla argan yağını topuklara sürerek ayaklarınızda ki pürüzsüz yumuşaklığı hissedin.

Argan Yağı Nerede Yetişir?

Fas’ın sadece güneybatı bölgesinde yetişen bir ağaçtan elde edilir. Eski tarihlerden beri bu bölgedeki insanlar bu ağacın tohumlarından elde edilen yağı çıkarmakta ve yemeklerde, saç ve yüz bakımında kullanmaktadır.

Argan ağacın boyu 10 metreye yakındır. Ömürleri 150-200 yıl kadardır. Zeytini andıran yaprakları bulunmaktadır

                                                                         “Saf argan yağını nasıl anlarız?”

Saf argan yağını, kokusu, rengi, tadı ve kıvamı gibi dört temel faktöre göre ayırt edebilir ve anlayabilirsiniz. Orjinal argan yağı karakteristik kokusu haricinde kokmaz. Saf argan yağının rengi koyu sarıdır. Argan yağı çok koyu

kıvamlı değildir. Öncelikle berrak ve akışkandır.Zaman içerisinde tortu maddelerden dolayı şişe dibinde tortu gözleniyorsa ve soğuk havalarda donmalar oluşuyorsa saf argan olduğunun göstergesidir. Sıvılık düzeyi yüksek olan argan yağını cildinize uyguladığınızda süratle emilmesi gerekmektedir. Orjinal argan yağı cilt tarafından hızla emilmektedir. Argan yağının emilmesi en belirgin ayırt edici özellikleri arasındadır. 

 

 


© 2019 All Rights Reserved.